Skip to content

Nagy-Britannia engedélyezi a három fõs bordélyházakat

Közzétéve: 2006.01.18.

Nagy-Britannia engedélyezi a három fõs bordélyházakat

Egy új javaslat szerint Nagy-Britanniában engedélyeznék a mindössze három embert foglalkoztató nyilvánosházak mûködését. A jelenlegi szabályok szerint prostituált csupán egymagában kínálhat szexuális szolgáltatásokat.

A prostitúcióval kapcsolatos új belügyminisztériumi stratégiát az érintettek nagyobb biztonsága érdekében dolgozták ki. A kormány a büntetõ törvénykönyvet is megváltoztatná, és megkönnyítené a prostituáltaknak, hogy a bíróság drogfüggõség vagy alkoholfüggõség esetén segítséghez juttassa õket. Ugyanakkor korábban visszautasította azt a kezdeményezést, amely vöröslámpás negyedbe terelte volna az utcai prostitúciót.

Az Angliában és Walesben érvényes mai szabályozás szerint prostituált csak egyedül dolgozhat. Ez ellentmond más munkaügyi szabályoknak: a nõk saját biztonságuk érdekében nem végezhetnek olyan munkát, amely közben tartósan egyedül maradnak. A hatóságok azzal vágták át a gordiuszi csomót, hogy felülvizsgálták a "nyilvánosház" fogalmának meghatározását. Ezzel egyetlen tollvonással lehetõvé válik, hogy akár hárman is együtt dolgozzanak ugyanazon a "projekten".

Az utcán megjelenõ prostituáltak ugyanakkor a jövõben súlyos büntetésre számíthatnak, így a sokakat felháborító utcai "jelenetek" megszûnhetnek. A nyilvánosházak környékén figyelmeztetõ feliratokat helyeznek el, videó megfigyelést vezetnek be és erõsebb utcai világítást alkalmaznak.

A még nem elfogadott belügyminisztériumi javaslat azt a lehetõséget is felkínálja az utcai prostitúción tetten ért nõknek, hogy büntetés helyett egy oktató programon vegyenek részt. Hampshire-ben, ahol ezt már bevezették, a kurzusról kikerülõ 304 utcai prostituált közül mindössze négyen váltak visszaesõvé.

hirado