Skip to content

Egy gén okozza a szex - függõséget

Közzétéve: 2008.04.02.

Egy gén okozza a szex - függõséget

Mint azt a pszichiáterek tapasztalhatják praxisuk során, szex - függõség annyiban hasonlít az alkohol és kábítószer szenvedélyhez, hogy igen nehéz kezelni. Mint kiderült, ennek a hátterében is génjeink állnak, így egyesek hajlamosabbak rá, mint más embertársaik.

Az emberi génkészlet feltérképezése során brit kutatók arra jöttek rá, hogy akárcsak az alkohol és kábítószer függõség, a szex iránti túlzott és kényszeres vágy is örökletes örökletes hajlam.

A szex - függõséget az általuk D4-nek elnevezett gén okozza, amely a szexuális vágy kialakukásáért is felelõs dopamin nevû hormon termelõdésében játszik szerepet.
A szex - függõséget eddig tisztán pszichikai eredetû betegségként, különféle terápiákkal kezelték, de mint ezzel kiderült, valójában a dopamin szint gyógyszeres csökkentése lenne a legmegfelelõbb és valóban hatékony megoldás.
A kísérletek még nem értek véget, mint ilyen esetekben lenni szokott valószínûleg több évbe is beletelik, mire kapható lesz a megfelelõ készítmény.

nice.hu